Новини, Перевезення

До законопроєкту «Про мультимодальні перевезення» внесено 26 правок

Учора, 21 вересня, відбулося засідання підкомітету Комітету Верховної Ради з питань транспорту та інфраструктури. На ньому розглядали поправки та пропозиції, подані суб’єктами законодавчої ініціативи до проєкту закону «Про мультимодальні перевезення» (№ 4258 від 23.10.2020). Про це пише Rail.insider із посиланням на сторінку комітету у Facebook.

Зауважимо, що законопроєкт спрямований на створення умов для розвитку і вдосконалення мультимодальних перевезень та визначає правові й організаційні засади мультимодальних перевезень вантажів, заходи державної підтримки мультимодальних перевезень, правовий статус учасників мультимодальних перевезень.

«Пропонується ввести поняття мультимодального перевезення вантажів — перевезення двома або більше видами транспорту на підставі договору мультимодального перевезення, за єдиним перевізним документом на всьому маршруті перевезення. Визначено права та обов’язки оператора мультимодального перевезення як суб’єкта господарювання, який підписує договір мультимодального перевезення, приймає під свою відповідальність вантаж та забезпечує його перевезення; права та обов’язки інших учасників мультимодальних перевезень — замовників послуги перевезення, фактичних перевізників, власників терміналів. Визначено граничну межу відповідальності оператора під час здійснення мультимодальних перевезень», — зазначається у повідомленні.

Загалом при підготовці проєкту до другого читання було розглянуто 31 пропозицію від семи народних депутатів України, 26 з яких враховано (зокрема і редакційно), чотири —відхилено, а щодо однієї підкомітет не визначився.

Як повідомлялося раніше, 5 березня Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт «Про мультимодальні перевезення». Крім того, Комітет з питань транспорту та інфраструктури Верховної Ради планує під час шостої сесії восени 2021 року розглянути та винести на засідання парламенту ряд законопроєктів, що стосуються залізниці.

Читайте також