Новини, Рухомий склад

Електровози виробництва КВБЗ могли б коштувати на 15% дешевше, ніж від Alstom, — Володимир Приходько

Вартість електровозів від Крюківського вагонобудівного заводу (КВБЗ) могла б бути на 15—20% нижчою, ніж ціна локомотивів, які Укрзалізниця планує придбати в Alstom. Таку думку висловив очільник українського підприємства Володимир Приходько в інтерв’ю виданню Mintrans.

За його словами, спочатку Укрзалізниця планувала проводити тендер на закупівлю тягового рухомого складу. Серед претендентів були такі компанії: Alstom (Франція), Siemens (Німеччина), CRRC (Китай), Škoda (Чехія) та КВБЗ (Україна).

За умови перемоги у торгах керівництво планувало налагодити власне виробництво електровозів. «Для нас випуск такої продукції не новинка. Адже ми раніше випускали електровози для своїх потягів ЕКр1 «Тарпан». Це я їх накреслив, випробував, виготовив. Наразі кожен із них пробіг по 2,5 млн км», — зауважив Володимир Приходько.

Та 13 травня 2021 року представники Урядів Французької Республіки та України підписали рамкову угоду щодо втілення проєкту з оновлення парку вантажних електровозів АТ «Укрзалізниця».

Читайте також