ФРТУ: Заборона на використання вагонів в режимі тимчасового ввезення призведе до зростання ціни на парк вагонів
Рухомий склад, Економіка, Новини

ФРТУ: Заборона на використання вагонів у режимі тимчасового ввезення призведе до зростання ціни на парк вагонів

У Федерації роботодавців транспорту України виступили проти обмеження використання іноземних вагонів у внутрішніх перевезеннях у режимі тимчасового ввезення. Про це повідомляє пресслужба ФРТУ.

У ФРТУ прогнозують – заборона на використання вагонів в режимі тимчасового ввезення призведе до зростання ціни на парк вагонів та перекладання тарифного навантаження на виробників продукції, з погіршенням їхньої конкурентоспроможності на світових ринках.

«Вантажовідправники не зможуть оперативно покривати періодичні дефіцити рухомого складу через сезонне зростання перевезень, адже в останні роки неодноразово мали місці проблеми АТ «Укрзалізниця» з локомотивами або забезпеченням пальним. Як наслідок, зростає терміни доставки вантажів, оборот вагонів, а відтак і потреба у вагонах. Вагонобудівники в такій ситуації також не будуть в змозі оперативно наростити виробництво, щоб закрити тимчасову потребу в вагонах (яка покривається за рахунок вагонів у режимі тимчасового ввезення)», – зазначають у ФРТУ.

У Федерації зазначають, що штучний дефіцит вантажних вагонів під час пікових періодів призведе до зменшення обсягів виробництва та експорту, оскільки в цей час не буде забезпечена можливість вивезення продукції вантажовідправників у повному обсязі.

Нагадаємо, проєкт Постанови був розміщений на сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України 24 грудня 2020 року. Постановою визначено перелік товарів, які не можуть бути поміщені у митний режим тимчасового ввезення з умовним частковим звільненням від оподаткування митними платежами, а саме:

  • 8606 30 00 00 (УКТЗЕД), Вагони залізничні для перевезень вантажів коліями, несамохідні, саморозвантажувальні, крім вагонів товарної підпозиції 8606 10;
  • 8606 91 80 00 (УКТЗЕД), Вагони залізничні для перевезень вантажів коліями, несамохідні, криті й такі, що замикаються;
  • 8606 92 00 00 (УКТЗЕД), Вагони залізничні для перевезень вантажів коліями відкриті, із стаціонарними бортами заввишки понад 60 см.

Читайте також