Новини, Новини бізнесу

ФРУ презентувала мапу локалізації в Україні

Федерація роботодавців України презентувала сайт, який демонструє потенціал вітчизняних підприємств у 4-х категоріях машинобудування, що підлягають локалізації виробництва – http://localization.fru.ua/

На сайті розміщена інформація про запропоновані законодавчі ініціативи, їхній вплив на українську промисловість та зайнятість населення. Мапа локалізації, розміщена на сайті, демонструє кількість та основні можливості українських підприємств, що виробляють продукцію машинобудування або є постачальниками матеріалів та комплектувальних.

«Майже 70% основних фондів України потребують суттєвої модернізації або повного оновлення. Це надзвичайно масштабний проєкт з точки зору технологій та інвестицій. І саме держава буде найбільшим замовником. Ринок публічних закупівель України – один із найперспективніших у світі, адже це – понад 600 млрд грн щороку. Українські компанії можуть і вже виробляють конкурентні серійні продукти. У тому числі багато з них виробляється у співпраці з іноземними партнерами», – зазначає голова ради ФРУ Дмитро Олійник.

Наразі другого читання у ВРУ очікує законопроєкт  №3739 про локалізацію – “Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» щодо створення передумов для сталого розвитку та модернізації вітчизняної промисловості. Законопроєкт передбачає вимогу локалізації виробництва при державних закупівлях продукції деяких категорій машинобудування: залізничного транспорту, міського пасажирського транспорту, комунальної техніки й енергетичного машинобудування. У ФРТУ переконані, що тільки локалізація виробництва локомотивів в Україні принесе державі понад 200 млн євро.

Раніше народний депутат Дмитро Кисилевський, заступник голови комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку, заявив про можливий запуск вимог з локалізації машинобудівної продукції із середини 2021 року. За його словами, зараз депутати борються із “поправочним тероризмом”, адже до документа подано понад 2 тисячі поправок.

Зі свого боку, у Національному агентстві з питань запобігання корупції порекомендували доопрацювати законопроєкт, адже НАЗК знайшло в ньому корупційні ризики. Не в захваті від документу й віцепрем’єр з європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина. Мовляв, законопроєкт у поточній редакції суперечить міжнародним зобов’язанням України.

 

Читайте також