Новини, Економіка

У Верховній Раді анонсують запровадження локалізації із середини 2021 року

Народний депутат Дмитро Кисилевський, заступник голови комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку, заявив про можливий запуск вимог з локалізації машинобудівної продукції, що передбачаються законопроєктом №3739, із середини 2021 року. Про це повідомляє БізнесЦензор.

Парламентар заявив:

“Наше завдання — забезпечити нормальний старт цього законопроєкту. До нього подано понад 2 тис. поправок. Це поправочний тероризм, але ми з ними працюємо”.

При цьому депутат поскаржився, що серед запропонованих поправок є цілком дурні речі. У зв’язку ж з великою кількістю поправок локалізація може запрацювати не з січня 2021, а на пів року пізніше.

“Наприклад, одна з поправок пропонує регулювати чисельність особового складу СБУ”, – сказав нардеп.

Коментуючи окремі заяви представників ЄС з приводу законопроєкту про локалізацію, Кисилевськй зазначив:

“Ті публічні заяви, які прозвучали з боку, наприклад, посла ЄС в Україні, — це емоційна реакція. У непублічному діалозі ми чуємо від представників ЄС більш стримані та конструктивні висловлювання з цього приводу. Я переконаний, що наші європейські партнери розуміють одну просту річ: економічно сильна Україна, яка здатна обслуговувати й своєчасно виплачувати борги завдяки своїй здоровій економіці, для ЄС набагато важливіше, ніж бідна, залежна й нестабільна країна, яка постійно буде створювати проблеми на кордоні з ЄС”.

Нагадаємо, у серпні Верховна Рада 248 голосами «за» прийняла за основу проєкт Закону про внесення змін до Закону України “Про публічні закупівлі” щодо створення передумов для сталого розвитку та модернізації вітчизняної промисловості.

Раніше  у Європейському Союзі попередили про негативні наслідки введення Україною локалізації під час держзакупівель у галузі машинобудування.

Читайте також