За 6 років транзитні вантажоперевезення залізницею впали на 55%
Новини, Економіка

Майже половина пріоритетних інвестпроєктів – проєкти в галузі інфраструктури й транспорту

Днями на черговому засіданні уряд затвердив перелік пріоритетних для держави інвестиційних проєктів на 2020-2023 роки, і 40% цього списку складають масштабні проєкти у галузі інфраструктури й транспорту. Про це повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій.

Зокрема у перелік пріоритетних для держави інвестиційних проєктів у залізничній галузі ввійшли:

  • концесія вокзалів і станцій Харків-Пасажирський, Дніпро-Головний, Вінниця, Миколаїв, Чоп, Київ-Пасажирський, Хмельницький;
  • електрифікація дільниць Ковель-Ягодин-держкордон і Ковель-Ізов-держкордон;
  • будівництво колії «Мостиська-Скнилів»;
  • закупівля вантажних електровозів для оновлення рухомого складу Укрзалізниці.

« Пріоритетні інвестиційні проєкти, перелік яких на днях затвердив уряд, охоплюють практично всі галузі транспорту. До їхнього списку ввійшло будівництво нового летовища на Закарпатті та реконструкція ще 13 регіональних аеропортів. У галузі поштового зв’язку – це реалізація 2 масштабних проєктів з модернізації логістичної мережі Укрпошти та реформування її сільських відділень. У дорожній галузі – це будівництво нової Кільцевої навколо Києва та нового мосту через Південний Буг у Миколаєві…» – зазначив очільник міністерства.

Крім цього, Мінінфраструктури продовжуватиме активно впроваджувати концесійні проєкти у морських портах. У список перспективних інвестпроєктів увійшли концесії залізнично-поромного комплексу та першого й контейнерного термінала в порту «Чорноморськ», концесія пасажирського комплексу в порту Одеси, концесія причалів Бердянського морського порту та інші проєкти. Також у вищезазначений перелік увійшов інвестпроєкт з підвищення пропускної і переробної спроможності припортових станцій.

Нагадаємо, що уряд затвердив перелік пріоритетних для держави інвестиційних проєктів на період до 2023 року на черговому засіданні 18 листопада. До переліку ввійшли близько 100 проєктів, зокрема у сферах охорони здоров’я, енергетики, транспорту, культурної та туристичної інфраструктури, спортивної інфраструктури, наукової та освітньої інфраструктури, переробної промисловості, поводження з відходами, природоохоронною сферою, надання послуг поштового зв’язку.

Перелік_пріоритетних_для_держави_інвестиційних_проектів_на_2020

Довідково. Перелік пріоритетних для держави інвестиційних проєктів сформовано на виконання пункту 56 Плану заходів з виконання Державної програми стимулювання економіки для подолання негативних наслідків, спричинених обмежувальними заходами щодо запобігання виникненню й поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на 2020-2022 роки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.05.2020 № 534.

 

Читайте також