Металурги закликали уряд заборонити введення в дію нового договору Укрзалізниці
Новини, Новини бізнесу

Металурги закликали уряд заборонити введення в дію нового договору Укрзалізниці

Металурги закликали уряд заборонити введення в дію нового договору Укрзалізниці про надання послуг з організації перевезення вантажів залізничним транспортом до його погодження з галузевими та бізнес-асоціаціями. Відповідне звернення президент ОП «Укрметалургпром» Олександр Каленков направив до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, повідомляється на сайті організації.

У зверненні зазначається, що АТ «Укрзалізниця» ввела заборону на планування та перевезення вантажів залізницею з 01 червня 2020 року через відмову вантажовідправників підписати новий договір з УЗ, у якому передбачене суттєве зростання вартості вантажоперевезень.

«Дискримінаційна та деструктивна позиція УЗ, спрямована на штучне обмеження експорту, де частка ГМК та продукції аграріїв складає понад 50%, призведе до зменшення валютних надходжень у країну. Неможливість для клієнтів, що досі не підписали договір через незгоду з його умовами, здійснювати перевезення може мати катастрофічні наслідки для економіки та призведе до значного зменшення обсягу валютних надходжень», — наголосив Каленков.

Президент «Укрметалургпрому» також закликав уряд заборонити введення в дію нового договору з 01 червня 2020 року та заборонити УЗ встановлювати будь-які обмеження на планування залізничних перевезень через відсутність підписаного договору в новій редакції до остаточного його погодження з галузевими та бізнес-асоціаціями.

Зазначимо, що Антимонопольний комітет України (АМКУ) та Європейська бізнес-асоціація також рекомендували АТ «Укрзалізниця» доопрацювати новий договір про надання послуг з організації перевезення вантажів залізничним транспортом.

Нагадаємо, що в лютому Укрзалізниця розпочала нову договірну кампанію з укладення договорів про надання послуг з організації перевезення вантажів залізничним транспортом. Нові договори мали б вводитися в дію з 01.04.2020. Потім керівництво Укрзалізниці відтермінувало до 1 червня введення в дію нового договору на перевезення вантажів через карантин. Проте чи буде його введено в дію саме 1.06.2020 поки достеменно не відомо, адже це питання знову може бути відтерміноване.

Докладніше про новий договір можна прочитати в статті аналітика Rail.insider Всеволода Великодного.

Читайте також