Частка навантаження в піввагони УЗ знизилась до 17.8% у 2020 році
Рухомий склад, Новини

МІУ опублікувало допрацьований проєкт наказу щодо порядку заборони експлуатації вантажних вагонів

На сайті Міністерства інфраструктури опубліковано вже 4-ту редакцію проєкту наказу «Про затвердження Порядку встановлення заборони експлуатації вантажних вагонів на залізничному транспорті».

Проєктом акта запроваджується обмеження щодо продовження строку служби певних типів вагонів, зокрема піввагонів та зерновозів, а саме не більше ніж на полуторний призначений строк служби.

Новий документ:

Порядок

Граничні терміни:

Додаток 1_встановлення заборони експлуатації вантажних вагонів на залізничному транспорті

У МІУ заявляють, що вищезазначений документ є компромісним варіантом, який враховує як інтереси підприємств вагонобудівної галузі, так й інтереси власників вантажних вагонів, оскільки його запровадження не призведе до значної кількості одночасного списання вагонів, що перебувають у їхній власності.

«Проєкт також враховує пропозиції, висловлені під час нещодавньої наради в Мінінфраструктури за участі представників Мінекономіки, Мінстратегпрому, Укрзалізниці, Європейської Бізнес Асоціації, Американської торговельної палати в Україні, Федерації роботодавців України, Федерації роботодавців транспорту України, Першої логістичної компанії, Дніпровагонмашу, Промислової групи ТАС, Української зернової асоціації, Укрметалургпрому, Метінвест Холдингу та Крюківського вагонобудівного заводу», – ідеться в повідомленні.

Зауваження та пропозиції до проєкту прийматимуться Міністерством інфраструктури України протягом місяця з дня оприлюднення (до 5 квітня).

Нагадаємо, уперше відповідний наказу МІУ оприлюднило у жовтні. Проте Державна регуляторна служба «завернула» відповідний проєкт наказу Міністерства інфраструктури, адже, на думку ДРС, «проєкт наказу був розроблений без дотримання ключових принципів державної регуляторної політики: доцільності, адекватності, ефективності, збалансованості, прозорості та врахування громадської думки».

Удруге проєкт був опублікований наприкінці минулого року. Третій проєкт був представлений суспільству в лютому цього року. Проте далі обговорення процес не пішов.

Напередодні на сайті міністерства також оприлюднили проєкт указу Президента України Володимира Зеленського «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері транспорту». Проте на наступний день з сайту міністерства проєкт був видалений.

Проте зауважимо, що посилання, за якими можна завантажити проєкт наказу з сайту міністерства, працюють: проєкт,  положенняпояснювальна записка.

Читайте також