Події, Новини

МІУ планує спростити доступ до річкових портів для іноземних суден

Міністерство інфраструктури пропонує скасувати отримання одноразових дозволів на захід до українських річкових портів судам під прапорами держав, з якими не укладено міжнародних договорів. Про це повідомляє gmk.center з посиланням на проєкт відповідної постанови Кабінету Міністрів.

Так, у пояснювальній записці зауважено, що документ розроблений за власною ініціативою Мінінфраструктури та узгоджений з Національною транспортною стратегією України до 2030 року.

Наразі видача одноразових дозволів здійснюється відповідно до однойменного порядку, який затверджено наказом Мінінфраструктури від 9 листопада 2012 №665.

Проте після підписання закону «Про внутрішній водний транспорт» виникла необхідність вирішити низку правових колізій. Адже закон скасовує одноразові дозволи, але перехідні положення вступають у дію лише з 2022 року.

Тому в МІУ вважають за необхідне ввести експеримент, який забезпечить скасування отримання одноразових дозволів вже в цьому році.

Нагадаємо, 3 грудня, Верховна Рада України ухвалила в другому читанні законопроєкт 1182-1-д “Про внутрішній водний транспорт”. Відповідне рішення підтримали 276 депутатів.

Законопроєкт про внутрішній водний транспорт включає імплементаційні норми 5 основних європейських директив та покликаний привести українське законодавство у відповідність до європейського.

Читайте також