Новини, Міжнародні новини, Новини бізнесу

Нові правила Incoterms: зміни, про які треба знати

Інкотермс (англ. Incoterms, International commerce terms) — міжнародні комерційні умови, комплект міжнародних правил з тлумачення найбільш широко використовуваних торговельних термінів (умов) у галузі міжнародної торгівлі.

Кожні 10 років Міжнародна торгова палата (ICC) переглядає Incoterms, щоб відповідати чинним умовам ринку. З 1 січня 2020 року набули чинності нові правила Incoterms 2020.

Юрист Валерія Костенко на сайті Європейської бізнес асоціації написала статтю, де розглянула ключові зміни в правилах. Ми винесли з неї ключові тизи.

Нові правила Incoterms. Ключові зміни:

  • FCA (Франко-перевізник) і бортові коносаменти. Це нове правило тепер передбачає додаткову опцію: сторони можуть домовитися про те, що після відвантаження товару, покупець повинен доручити своєму перевізнику видати бортовий коносамент продавцю. Водночас, продавець зобов’язаний надати покупцю такий бортовий коносамент, як правило, через банк.
  • Різні рівні страхового покриття CIF (вартість, страхування і фрахт) і CIP (Перевезення і страхування оплачені до): в редакції Incoterms 2010 CIF і CIP мали стандартний мінімальний рівень страхування, якщо сторони не домовилися про інше. У редакції Incoterms 2020 для CIF і CIP застосовуються різні мінімальні страхові покриття. Так, страхування вантажів за умовами CIF, покладене на продавця, має і далі відповідати мінімальному страховому покриттю (страхування позначених ризиків). Якщо сторони погодили застосування умов CIP, продавець зобов’язаний тепер забезпечити страхове покриття від усіх ризиків. Як пункт CIF, так і пункт CIP дозволяють сторонам домовитися про інакший розмір страхового покриття.
  • Змінено термін DAT (Поставка на терміналі) на DPU (Поставка в місці з розвантаження): DAT перейменовується в DPU, для визначення, що місцем призначення може бути будь-яке місце, а не тільки термінал.
  • Більш точне визначення вимог, пов’язаних з безпекою тепер включені в кожен пункт А4 і А7 правил Incoterms 2020. Також більш чітко вказані витрати, які сторони несуть в зв’язку з постачанням. Сторонам потрібно впевнитися, що вибране правило Incoterms відповідає їхнім домовленостям.
  • Зручний перелік витрат: всі витрати, пов’язані з виконанням умов Incoterms 2020 року, тепер перераховані в розділі A9 / B9 «Розподіл витрат», щоб продавець і покупець були краще інформовані про витрати, за які кожен буде нести відповідальність відповідно до правил Incoterms 2020.

Детальніше про правила Інкотермс можна дізнатись з інтерв’ю з Миколою Ларіним, головою ради Асоціацій  експортерів та імпортерів.

Читайте також