Петрашко: Публічні закупівлі - сильний інструмент впливу на економіку
Економіка, Новини

Петрашко: Публічні закупівлі – сильний інструмент впливу на економіку

Щоб українська економіка запрацювала, у країні має бути вибудувано промисловий прагматизм і патріотизм. Про це в ефірі каналу «Прямий» заявив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко. За його словами, українці мають віддавати пріоритет саме вітчизняним виробникам промислових товарів.

«Усі кажуть – так треба підтримувати, а потім замовляють все з-за кордону. Навіть не вставляють критерій українського виробника (локалізації. – ред.), хоча можуть. Ми зараз у парламенті боремося, щоб проголосувати законопроєкт про локалізацію. Зрозуміло, що є певні питання з Євросоюзом. Зараз ми з Європою проводимо перемовини», – заявив Петрашко.

За словами Петрашка, Україна має більш жорстко відстоювати питання локалізації і власних інтересів. Мовляв, європейські країни дбають про свою економіку та закладають певний відсоток локалізації у виробництво вже давно.

«Публічні закупівлі – сильний інструмент впливу на економіку. Ми зараз його дошліфовуємо. Він буде ефективний. Він буде підтримувати виробництво в Україні. Наприклад, немає складного товару, який повністю виготовлено тільки в Німеччині. Але в товарі, наприклад, 70% німецького. Ми хочемо, щоб Україна також була включена в ланцюжок виробництва!» – зазначив Петрашко.

Нагадаємо, у серпні Верховна Рада 248 голосами «за» прийняла за основу проєкт закону про внесення змін до Закону України “Про публічні закупівлі” щодо створення передумов для сталого розвитку та модернізації вітчизняної промисловості. Це і є так званий законопроєкт про локалізацію.

Водночас у Європейському Союзі попередили про негативні наслідки введення Україною локалізації під час держзакупівель у галузі машинобудування. Законопроєкт піддала критиці й віцепрем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.

Пізніше Президент Володимир Зеленський надіслав листа до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та голови Верховної Ради Дмитра Разумкова, де наголосив, що зміни у сфері публічних закупівель не повинні суперечити європейському законодавству.

Читайте також