Міжнародні новини, Новини

РЖД залучатиме студенські загони для розбудови Східного полігона

Головний перевізник країни-агресорки — ВАТ «РЖД» — заявив про намір розбудовувати Східний полігон за допомогою студентських загонів. Про це пише Rail.insider із посиланням на Telegram-канал перевізника.

У межах Петербурзького міжнародного економічного форуму ухвалено меморандум між РЖД і «Російськими студентськими загонами».

Цілями документа є:

  • залучення студзагонів для роботи на об’єктах Східного полігона;
  • професійна підготовка учасників студзагонів;
  • розвиток студентського руху;
  • підвищення статусу робітничих професій серед молоді.

Нині РЖД перебуває у скрутному фінансовому становищі, тож паралельно із залученням студентів до робіт шукає кошти на втілення проєктів. Зокрема, під час форуму перевізник уклав угоду з російським державним банком ВТБ про залучення 630 млрд рублів (більше 10 млрд доларів) з максимальним терміном траншів до п’яти років. Кошти передбачено спрямувати на придбання матеріалів, ремонт і модернізацію об’єктів залізничної інфраструктури.

В першу чергу, йдеться про Східний полігон, що нині чи не єдиним виходом для транспортування вантажів з РФ на експорт. Адже європейський шлях для російських компаній закритий через санкції з боку держав ЄС, Великої Британії та США. Внаслідок «розвороту на схід» нинішня пропускна спроможність інфраструктури РЖД не в змозі впоратися з обсягами вантажів, що зростають. Через це надії покладаються на розширення Байкало-Амурської та Транссибірської магістралей. Планується, що до кінця року провізна спроможність тут зросте з 144 млн т до 158 млн т. Цього планується досягти, зокрема, через використання більш важких поїздів (7100 т).

РЖД уже не вперше використовує працю студентів. Торік у РФ набирали будзагони для реконструкції БАМу. Водночас у вересні 2021 року уряд РФ вирішив обмежитися найскромнішим варіантом третього етапу розвитку Східного полігона.

Читайте також