Чеський виробник Škoda Transportation представив нові двосекційні електропоїзди, побудовані для Південно-Моравського регіону. Загалом область замовила шість двосекційних та 31 чотирисекційний потяг. Про це пише Rail.insider із посиланням на rynek-kolejowy.
Представлений публіці електропоїзд під назвою Moravia стане основним регіональним транспортним засобом у районі Брно на десятиліття вперед. Вартість контракту становить 6,6 млрд крон (майже 10 млрд грн), більша частина яких покриватиметься субсидією ЄС. Транспортні засоби стануть власністю регіону та будуть позичені державному перевізнику Ceske Drahy на період до 2025 року. Після завершення поставок наступного року вони становитимуть 45% регіонального рухомого складу, що використовується у Південній Моравії.
Речник Škoda Transportation Ян Швехла сказав, що пробна експлуатація (але з пасажирами) перших електричок має розпочатися за кілька тижнів. А в грудні стартують випробувальні пуски чотирисекційних потягів.
Цікавим фактом є те, що одні із зовнішніх дверей позначено таким чином, що до них проходять пасажири, які ще не мають квитків. Вагони двосекційних потягів доволі довгі та розміщені на окремих візках. Електропоїзди можуть розвивати швидкість до 160 км/год. У двосекційному варіанті вони прийматимуть 146 пасажирів, а в чотирисекційному — 333 особи.
Як повідомлялося раніше, війна в Україні змінила спосіб доставки нових електропоїздів Škoda до Латвії.














