Укрзалізниця призначила перші три поїзди з Польщі для вивозу українців
Новини, Укрзалізниця

У МІУ розглядають варіанти співпраці щодо будівництва високошвидкісних залізниць, — Владислав Криклій

Міністр інфраструктури Владислав Криклій заявив, що МІУ розглядає кілька варіантів співпраці з іноземними партнерами проєкту будівництва високошвидкісних залізниць. Про це повідомляє пресслужба міністерства.

Відповідну заяву міністр зробив 16 жовтня, під час зустрічі з директором представництва компанії Hyundai Corporation в Україні Іль Донг Чангом.

Так, Владислав Криклій зазначив, що Україна зацікавлена у співпраці з компанією Hyundai Corporation. Проте обрання партнера для реалізації проєкту будівництва високошвидкісних залізниць здійснюватиметься на підставі аналізу запропонованих умов, які мають бути вигідними для України.

Було наголошено, що проєкт вимагає комплексного підходу, зокрема у питаннях фінансування, строків реалізації, можливості підготовки ТЕО за  грантовий кошт тощо.

Водночас Іль Донг Чанг заявив про зацікавленість у реалізації інфраструктурних проєктів в Україні. Також під час зустрічі обговорили питання використання рухомого складу на високошвидкісних залізницях та моделі фінансування інфраструктурних проєктів.

Нагадаємо, на початку жовтня Укрзалізниця та VISA розпочали реалізацію трьох пілотних інфраструктурних проєктів на залізниці. Мова йде про:

  • організацію безготівкової оплати проїзду в приміському сполученні на окремих напрямках;
  • розробку нової платформи типу чат-бот для пошуку й продажу квитків;
  • створення на найбільших вокзалах країни зручних зон для комфортного відпочинку для пасажирів, які часто подорожують.

Читайте також