Оновлена Програма дій уряду передбачає оновлення 205 електровозів
Новини, Перевезення, Укрзалізниця

Уряд затвердив Порядок використання держкоштів на оновлення рухомого складу Укрзалізниці

Сьогодні, 28 квітня, на своєму засіданні Уряд затвердив Порядок використання коштів, передбачених у держбюджеті на оновлення рухомого складу Укрзалізниці та модернізації залізничної інфраструктури для розвитку пасажирських перевезень. Про це повідомляє Урядовий портал.

«Укрзалізниця забезпечить проведення всіх необхідних процедур для оновлення рухомого складу та модернізації залізничної інфраструктури за рахунок коштів, передбачених у держбюджеті на цей рік. Сьогодні Уряд схвалив Порядок використання цих коштів. Це понад 4 млрд грн, які будуть спрямовані на закупівлю нових пасажирських вагонів та оновлення залізничної інфраструктури», – зазначив Міністр інфраструктури Владислав Криклій.

Також прийнятою сьогодні постановою передбачається внесення змін до деяких нормативно-правових актів щодо врегулювання питань фінансування капітального будівництва (реконструкції) об’єктів залізничної інфраструктури та здійснення попередньої оплати за товари, роботи та послуги.

«Це дозволить повноцінно рухатися за планом розвитку пасажирських перевезень, у тому числі в напрямку оновлення парку пасажирських вагонів, модернізації та електрифікації стратегічно важливих ділянок і розвитку високошвидкісних пасажирських перевезень.Підготовчі роботи в цих напрямках уже розпочато, зокрема, Укрзалізниця проводить відбір постачальника за бюджетною програмою оновлення пасажирського рухомого складу чітко за процедурами Закону України «Про публічні закупівлі», — прокоментували рішення Кабміну в УЗ.

Тим часом Укрзалізниця відхилила пропозиції китайської CRRC та ТОВ “Термінал-Захід” щодо постачання пасажирських вагонів на суму 3,044 млрд грн. Тепер компанії мають 5 календарних днів аби оскаржити це рішення. Якщо ж все залишиться без змін, то тендер не відбудеться через недостатню кількість учасників.

Раніше Кабінет Міністрів України затвердив консолідований фінансовий план АТ «Укрзалізниця» на 2021 рік. Згідно з головним фінансовим документом компанії, цього УЗ очікує отримати 93 млрд грн та спрямувати значні інвестиції в оновлення рухомого складу та інфраструктури.

Нагадаємо, під кінець минулого року Верховна Рада прийняла Державний бюджет України на 2021 рік. Для Укрзалізниці головний кошторис країни  виявився  “історичним”,  адже в документі вперше за період Незалежності передбачається  4,5 млрд гривень на розвиток залізниці.

Читайте також