Порти, Новини

В МІУ виступають за перегляд портових зборів

Міністр інфраструктури Владислав Криклій заявив, що питання дивідендної політики Адміністрації морських портів України (АМПУ) і подальшого перегляду портових зборів має бути вирішено. Про це повідомляє прес-служба Кабміну.

Відповідну заяву Владислав Криклій зробив під час наради з компаніями-членами Європейської Бізнес Асоціації (EBA) щодо врегулювання сфери морського та внутрішнього водного транспорту в Україні.

«Маємо прохання від бізнесу – зменшення портових зборів. На сьогодні Методика розрахунку розмірів ставок портових зборів, які справляються у морських портах, не дає зиску для конкретного підприємства чи оператора і, на мою думку, є неприйнятною. У Національній економічній стратегії ми вже передбачили та заклали ключову норму – щоб змінилась дивідендна політика стосовно АМПУ і вона виходила з мінімально встановлених розмірів – не більше 30%. Це якраз і є та сама можливість перегляду розміру ставки портових зборів», – зазначив Владислав Криклій.

Також, учасники наради також обговорили шляхи подальшого доопрацювання проектів Порядку справляння, обліку та використання коштів від портових зборів і Порядку та умов компенсації інвестицій у стратегічні об’єкти портової інфраструктури.

Нагадаємо, раніше на сайті Міністерства інфраструктури оприлюднювали проєкт наказу, яким пропонувалось запровадити нову, єдину методику розрахунку портових зборів. Проте далі обговjрень справа не пішла.

Читайте також