Володимир Жмак розповів навіщо ділити Укрзалізницю на різні вертикалі
Укрзалізниця, Новини

Жмак: Нам потрібний затверджений фінансовий план

Фінансовий план Укрзалізниці має бути затверджений чимшвидше. На цьому наголосив голова правління АТ «Укрзалізниця» Володимир Жмак під час пресконференції. За словами Жмака, без затвердженого фінплану амбітні плани Укрзалізниці щодо інвестування інвестицій в інфраструктуру та рухомий склад під загрозою.

“Багато проблем компанії торік було викликано тим, що фінансовий план затверджений тільки в серпні 2020- го. І за ті 4 місяці що залишалося до кінця року неможливо зробити якісь суттєві кроки, адже тільки процедура закупівель в публічній державній компанії займає до 3х місяців. Без фінплану ми не здатні здійснювати ніякі платежі крім податків та виплат зарплати. А наші амбітні плани щодо кап інвестицій в локомотиви і вагони напряму залежать від Фінансового плану. Є затверджений фінплан – ми в змозі інвестувати і виробляти”, – відзначив Жмак.

Ще одне не закрите бюрократичне питання для Укрзалізниці – відсутність затвердженого порядку використання бюджетних коштів. Нагадаємо, під кінець минулого року Верховна Рада прийняла Державний бюджет України на 2021 рік. Для Укрзалізниці головний кошторис країни  виявився  “історичним”,  адже в документі вперше за період Незалежності передбачається о 4,5 млрд гривень на розвиток залізниці.

“Щоб їх використати ці понад 4 млрд гривень нам треба затверджений порядок використання цих бюджетних коштів. Виділити гроші й зробити з ними щось – це дві величини віддалені одна від одної.Я поясню: без затвердженого порядку використання бюджетних коштів ми не зможемо з цих міліардів використати не копійки. Цей порядок має бути затверджений Мінфіном, Міністерством інфраструктури та Урядом”, – відзначив Жмак.

Глава Укрзалізниці наголосив на тому, що порядок використання цих бюджетних коштів також має бути затверджений чимшвидше.

“Пройшло вже 2,5 місяці в цьому бюджетному році…Після затвердження порядку нам треба буде зробити паспорти всім напрямкам які передбачені в бюджеті щодо діяльності УЗ. Це забере ще деякий час. І тому знову будемо бігти, спотикатись і наганяти те що ми втратили за ці місяці. Відзначу, у нас не затверджений ані фінплан, ані порядок використання бюджетних коштів.”- наголосив Жмак.

Нагадаємо, в Європейському Союзі розкритикували фінансовий стан УЗ і назвали його критичним. В УЗ пообіцяли врахувати всі зауваження,  запевнили що 2021 рік компанія закінчить із прибутком.

Раніше Згідно в.о. члена правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Перцовський заявив, що у 2021 році пасажирські перевезення принесуть компанії 9 млрд грн доходів.

Читайте також