Укрзалізниця, Інфраструктура, Економіка, Новини, Новини бізнесу

Економічна стратегія: Модернізація залізничного транспорту й інфраструктури принесе 19,5 млрд дол. США

За 10 років ВВП України може отримати додаткових 51,4 млрд дол. США за умови реалізації транспортного напрямку економічної стратегії. Про це на публічному обговоренні проєкту Національної економічної стратегії – 2030 «Розвиток промисловості, транспорту та інфраструктури» заявив керівник ЦЕВ Кирило Криволап.

Він зазначив, що тільки модернізація залізничного транспорту й інфраструктури та фінансове оздоровлення УЗ принесуть 19,5 та 3,3 млрд дол. США відповідно.

Одним з етапів впровадження транспортної стратегії є справедливе регулювання тарифів. Криволап зазначив, що зараз в Україні немає транспортного регулятора й конкуренція на ринках перевезень майже відсутня. Як приклад,  українські порти серед найдорожчих у світі. Не краща ситуація і з залізницею.

«Тарифи Укрзалізниці є не завжди економічно обґрунтованими. Та взагалі вся система фінансів УЗ не є ефективною. Тарифи непередбачувано змінюються. Усі ці фактори мають негативний вплив на конкурентоспроможність суміжних секторів економіки. Отже, регулювання транспортного сектору потребує суттєвої оптимізації», – заявив Криволап.

За його словами, щоб модернізувати транспортну інфраструктуру України, треба понад 35 млрд доларів США.

Нагадаємо, у серпні минулого року прем’єр-міністр України Денис Шмигаль обговорив із представниками великого українського бізнесу концепцію створення Національної економічної стратегії-2030. Її розробляють  близько 60 компаній і  30 аналітичних центрів, які об’єдналися в Центр економічного відновлення.

Читайте також