Новини, Укрзалізниця

Кабмін затвердив законопроєкт щодо підвищення штрафів за втручання в діяльність залізничного транспорту

Кабінет Міністрів України затвердив проєкт закону «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за втручання в діяльність залізничного транспорту» на засіданні 15 грудня. Про це пише Rail.insider.

Відповідно до законопроєкту, штраф за пошкодження залізничної інфраструктури чи рухомого складу становитиме від 1,5 до 2 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або від 25,5 до 34 тис. грн. Зауважимо, що зараз штрафи становлять від 50 до 250 неоподатковуваних мінімумів, або від 850 до 4250 грн. Водночас за «блокування транспортних комунікацій шляхом встановлення перешкод, відключення енергопостачання чи іншим способом, яке порушило нормальну роботу транспорту або створювало небезпеку для життя людей, або настання інших тяжких наслідків» передбачено штраф від 1 до 1,5 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (проти теперішніх 50—150). Таким чином, якщо зараз порушник має сплатити від 850 до 2550 грн, то після ухвалення закону — від 17 до 25,5 тис. грн.

Також передбачається врегулювати діяльність пунктів приймання брухту. Зокрема, внести до ст. 213 Кримінального кодексу пункт про те, що приймання на брухт елементів інфраструктури залізничного транспорту та/або деталей і вузлів залізничного рухомого складу карається штрафом від 1,5 до 2 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Відповідно до запропонованих змін до Закону «Про металобрухт», таке обмеження не поширюватиметься на «суб’єктів господарювання, що використовують зазначене майно під час провадження своєї господарської діяльності, за наявності оригіналу або належним чином засвідченої копії чи витягу з відповідного акта про списання такого майна з балансу та документів, що підтверджують його використання в господарській діяльності».

Як повідомлялося раніше, з початку року воєнізована охорона Придніпровської магістралі запобігла крадіжкам на суму майже 5 млн грн.

Читайте також