На першому етапі на залізницю допустять лише приватні тепловози — в УЗ розповіли подробиці запуску експерименту з тягою
Укрзалізниця, Новини

Мінінфраструктури продовжує проект з допуску приватної тяги на окремі маршрути

Міністерство інфраструктури ініціювало продовження експериментального проєкту із допуску суб’єктів приватної тяги на залізницю на ІІІ квартал 2021 року. На цьому сьогодні наголосив Міністр інфраструктури Владислав Криклій під час зустрічі з представниками Європейської Бізнес Асоціації.

За його словами, в МІУ розуміють необхідність подальшого відпрацювання технічних та технологічних особливостей реалізації доступу до залізничної інфраструктури.

Також Криклій наголосив на тому, що в цьому році має обов’язково відбутись реформа Укрзалізниці. Мовляв, це – одне із ключових завдань Міністерства.

«Анбандлінг є необхідною умовою реалізації нової моделі ринку. І кожному працівнику УЗ необхідно донести, як він працюватиме після розділення компанії. Сподіваємось, що Укрзалізниця якнайшвидше, вже у цьому році, здійснить відокремлення необхідних вертикалей і проведе відповідні організаційні зміни всередині товариства», – наголосив Криклій.

Раніше перший учасник пілотного проєкту щодо допуску приватної тяги ТОВ «Українська локомотивобудівна компанія» закликало Міністерство інфраструктури внести зміни до тарифної політики та порядку допуску приватних локомотивів до роботи на залізниці України. У компанії скаржаться на бюрократію.  Зазначимо, що другим учасником пілотного проєкту стало ТОВ “Промвагонтранс”. МІУ допустило до пілоту компанію  на початку лютого 2021 року.

Читайте також