Події, Новини

Суд зобов’язав залізничника-хакера відшкодувати компанії 412 тис. грн

Тернопільський апеляційний суд звільнив від тюремного ув’язнення експосадовця «Львівської залізниці», який крав електроенергію підприємства для майнінгу криптовалюти. Про це повідомляє видання “Наші гроші” з посиланням на інформацію в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

У жовтні минулого року колишнього заступника директора ВСП «Львівська дистанція захисних лісонасаджень» Володимира Гавронського засудили за крадіжку електроенергії підприємства. Санкція статті передбачала покарання до трьох років позбавлення волі, проте після подання апеляції суд був поблажливим і замість позбавлення волі зобов’язав підсудного відшкодувати Укрзалізниці 412 тис. грн збитків за крадену електрику.

Заначимо, що раніше в обов’язки пана Гавронського входила організація вирубки лісу біля залізниці, у його розпорядження також перебували гаражі та автобаза. В одному з цих приміщень протягом червня–листопада 2019 року він під’єднав до електромережі залізниці комп’ютери, аби майнити криптовалюту. Використовуючи магніт, він також крав електрику підприємства. У так званій майнінговій фермі було виявлено 100 комп’ютерів.

На момент оскарження вироку в апеляції Гавронський відшкодував Укрзалізниці 120 000 гривень. Скільки віртуальних грошей вдалося йому заробити на майнінгу – невідомо.

Читайте також