Новини, Економіка

В уряді сподіваються підписати угоду з ЄС про “промисловий безвіз” у цьому році

В уряді сподіваються, що вже цього року Україна узгодить так званий «промисловий безвіз» з Європейським Союзом. Про це сказав прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду, коментуючи підсумки засідання Ради асоціації Україна – ЄС, передає УНІАН.

“Місія ЄС вже почала оцінку готовності України до підписання угоди про так званий “промисловий безвіз”. Це дасть широкі торговельні можливості для малого та середнього бізнесу, який зможе реалізовувати свій товар на ринках Європейського Союзу. Розраховуємо якомога швидше отримати рекомендації та підписати угоду вже в цьому році”, – сказав Шмигаль.

Раніше у Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України провели міжвідомчу нараду щодо підготовки до укладення угоди “промислового безвізу” з Європейським Союзом та сформували робочу групу для переговорів з європейськими партнерами. Першими пріоритетними секторами промислової продукції для “промислового безвізу” визначено: низьковольтне електричне обладнання, електромагнітна сумісність обладнання, машини.

Зазначимо, що отримання промислового безвізу  – це один з 5 великих євроінтеграційних кроків та реформ уряду, які допоможуть впровадити найкращі європейські практики в Україні.

Довідково: Промисловий безвіз – це Угода про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів (ACAA). Її підписання дозволило б Україні торгувати промпродукцією з ЄС на тих самих умовах, на яких країни Євросоюзу торгують нею між собою.

Читайте також