Новини, Економіка

Законопроєкт про локалізацію дозволить підняти ВВП на 3-4%

Законопроєкт про локалізацію в разі прийняття призведе до збільшення валового внутрішнього продукту (ВВП) на 3-4%. Про під час конференції, присвяченої введенню критерію локалізації в держзакупівлі заявив Голова правління Центру розвитку ринкової економіки CMD-Ukraine Ігор Гужва.

“Якщо гроші будуть витрачатися на публічні закупівлі залізничного та громадського транспорту, комунальної техніки та енергетичного машинобудування із залученням місцевого виробництва, то найближчим часом ми отримаємо зростання ВВП майже на 4% і переробної промисловості майже на 11%”, – зазначив Гужва.

Він повідомив, що частка переробної промисловості протягом 2007-2019 років скоротилася з 17,6 до 10,8%, а частка продукції машинобудування у вітчизняному експорті протягом 2012-2019 років скоротилася з 18,6 до 10,7%.

Раніше комітет Верховної Ради з питань економічного розвитку підтримав законопроєкт №3739 про локалізацію до другого читання.

Перед цим у  Національному агентстві з питань запобігання корупції порекомендували доопрацювати законопроєкт, адже НАЗК знайшло в ньому корупційні ризики. Не в захваті від документу й віцепрем’єр з європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина. Мовляв, законопроєкт у поточній редакції суперечить міжнародним зобов’язанням України. У Європейському Союзі також попередили про негативні наслідки введення Україною локалізації при держзакупівлях у галузі машинобудування.

Читайте також