Володимир Жмак розповів навіщо ділити Укрзалізницю на різні вертикалі
Тарифи, Новини, Перевезення

Жмак: Укрзалізниця має намір ліквідувати позакласові вантажі

Укрзалізниця працює над тим, щоб ліквідувати позакласові вантажі. Мова йде про щебінь, пісок, будівельні матеріали. Про це повідомив очільник компанії Володимир Жмак. За його словами, вже практично досягнуто домовленості з учасниками перевізного процесу з цього питання.

«Ведемо діалог, щоб наше рішення не заблокували. Реалізація таких засад дасть змогу отримати додаткові кошти для компанії, які у подальшому зможуть бути спрямовані на поліпшення соціального захисту залізничників», — зазначив Володимир Жмак.

У компанії впевнені, поділ вантажів на класи — атавізм, який існує з радянських часів. Логіка такого поділу полягала в тому, що тариф на перевезення вантажів залежав від його вартості, що не є актуальним в умовах ринкової економіки.

З ідеєю зближення тарифів виступає і Міністерство інфраструктури України. Зокрема, міністр Владислав Криклій вважає, що ситуація, коли “однаково зношується інфраструктура, однакове навантаження, а тариф різний” – не є правильною.

Нагадаємо, що проти зближення тарифних класів виступила асоціація Укрцемент . Виконавчий директор асоціації  Роман Скільський переконаний, що така ініціатива буде надзвичайно шкідливою для цементної галузі.

Відзначимо, що цього  року Укрзалізниця не ініціюватиме підвищення тарифів на вантажоперевезення.

Читайте також