Очільниця Тимчасової слідчої комісії з питань критичного стану АТ «Укрзалізниця» Юлія Гришина підсумувала рік роботи ТСК на своїй сторінці у Facebook, передає Rail.insider.
«Рік роботи, десятки відвіданих депо, станцій, заводів. Сотні знайомств із залізничниками. Понад 300 запитів та більше 20 тис. сторінок вивчених документів. 16 засідань, за участю і без участі високопосадовців різних рівнів, два змінені склади правління та одна наглядова рада», — такими цифрами розпочала свій допис Юлія Гришина.
Вона зауважила, що підсумковий звіт ТСК містить 180 сторінок аналітики, фактів та детальних рекомендацій, а також навела стислий висновок комісії про причини кризового стану компанії:
«1. Вплив фінансово-промислових груп на АТ «УЗ» і, як наслідок, несамостійність в ухваленні рішень органів управління АТ «УЗ», що шкодить інтересам компанії та її працівників.
- Значна корупціогенність органів управління АТ «УЗ» та недостатність дієвого контролю з боку правоохоронних органів, що дає можливість, уникаючи персональної відповідальності, ухвалювати рішення у збиток АТ «УЗ».
- Повна зупинка реформ залізничного транспорту та невиконання Указів Президента, Актів Уряду, Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, що призвело до централізації найменших процесів й неефективного управління величезною неповороткою структурою».
Водночас Тимчасова слідча комісія рекомендує:
«1. Невідкладно повернути питання реформування залізничного транспорту України в АТ «УЗ» в поле зору єдиного акціонера — уряду. Призначити відповідальних осіб в Кабінеті Міністрів України та регулярно (не рідше разу на квартал) розглядати питання ходу реформування залізничного транспорту на засіданнях уряду.
- Встановити чіткі та зрозумілі ключові показники ефективності для членів органів управління АТ «УЗ» з персональною відповідальністю у разі їх недосягнення.
- Забезпечити захист інтересів державної компанії АТ «УЗ» шляхом підготовки, подання і супроводження судових позовів з метою компенсації збитків, завданих АТ «УЗ» посадовими особами компанії.
- Забезпечити постійне дієве реагування на порушення законодавства та спричинення економічних збитків АТ «УЗ».
Юлія Гришина повідомила, що найближчим часом звіт ТСК планується винести на голосування Верховної Ради України. «Далі справа за виконавчою владою, органами управління АТ «УЗ» та правоохоронними органами», — наголосила вона.
Як повідомлялося раніше, ТСК на фінальному засіданні розглянула підсумковий звіт.
Отримайте тестовий доступ до статистики та аналітики