Новини, Інфраструктура

Криклій розповів, над якими цифровими проєктами зараз працюють у МІУ

Сьогодні Міністерство інфраструктури України працює над понад 30 цифровими проєктами. Про це на своїй сторінці у facebook повідомив профільний міністр Владислав Криклій.

“Деякі з них дуже масштабні, такі як створення транспортної моделі інфраструктури чи забезпечення швидким інтернетом головних магістралей. Деякі менші, такі як удосконалення транспортного порталу та кабінету моряка. Але всі вони однаково важливі”, – повідомив він.

Як приклад міністр навів кілька проєктів:

  1. Транспортний портал електронних послуг 
    На сьогодні через транспортний портал видали вже більш ніж 509 533 дозволів на міжнародні вантажні перевезення. Також через портал можна отримати доступ до галузевої системи документообігу DocsET, до онлайн-трансляцій з пунктів видачі дозволів та в майбутньому можно буде подати заявку на польоти безпілотних літальних апаратів.
    Портал постійно удосконалюється та серед нововведень можна побачити статуси своїх заявок.
  2. SmartTicket
    SmartTicket запустили у пілотному режимі та ми постійно моніторимо роботу системи. Також працюємо щодо інтеграції з наступними партнерами, та сподіваємось, що вже скоро до SmartTicket приєднаються SkyUp, Bolt та місто Маріуполь. Та крок за кроком йдемо до інтеграції всіх міст, у яких є чи впроваджується електронний квиток, та інших перевізників.
  3.  Зважування у русі WIM
    На сьогодні встановлені 6 комплексів WIM, та після прийняття відповідного законопроєкту вони зможуть автоматично зважувати у русі, а також накладати штрафи. У цьому році вже закуплено чи планується до закупівлі та буде поступово встановлено ще 50 комплексів WIM. Вся інформація буде передаватись до центральної системи, де ми в реальному часі будемо бачити всю статистику та можливі похибки, які потребують реагування. Це надасть нам можливість поступово відійти від людського впливу та бачити реальну ситуацію.
  4.  Транспортна модель
    Наша мета – поступово зробити справжню транспортну модель України, через яку ми бачили би справжню ситуацію у нашій інфраструктурі та могли б приймати управлінські рішення, розуміючи наслідки наших рішень на інфраструктуру. Для цього ми плануємо співпрацювати з телеком-операторами, транспортними операторами, провідними ІТ компаніями та чому б і не з операторами дронів, щоб отримати різноманітну інформацію, яка впливає на прийняття рішень від пріоритезації ремонту доріг до планування курсування потягів Укрзалізниці.
  5.  Мобільний додаток для операторів дронів.
    Працюємо над створенням мобільного додатку для операторів дронів, який створить можливість бачити Інтерактивну мапу повітряного простору та автоматизувати подання заявок на дозволи щодо використання цього простору. Хоча здається, що це не такий великий проєкт порівняно зі SmartTicket, вірю, що поліпшення умов роботи операторів дронів допоможуть ще більшому росту ринку, на якому до 2023 року може нараховуватись вже 200 000 одиниць безпілотних повітряних суден.
    Це тільки деякі проєкти, які у нас зараз у роботі, і будемо вас постійно тримати в курсі щодо новин розвитку цифрової інфраструктури.

Нагадаємо, у Міністерстві інфраструктури хочуть повністю цифровізувати процеси та створити єдину smart-систему на транспорті.

 

Отримайте тестовий доступ до статистики та аналітики

 

Читайте також