Кабмін оприлюднив звіт про хід і результати виконання програми діяльності Кабінету Міністрів України у 2019 році
Укрзалізниця, Новини

Міністри розглянуть звернення ТСК, що займається питанням Укрзалізниці

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль дав доручення міністрам розглянути звернення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради, що займається питанням перевірки та оцінки стану АТ «Укрзалізниця» та надати відповідну інформацію. Про це йдеться в офіційному документі від 15 березня 2021 року. Документ опубліковано на сайті Кабміну.

Так, міністр інфраструктури Владислав Криклій, міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко, міністр фінансів Сергій Марченко та міністр юстиції Денис Малюська повинні в одноденний термін розглянути звернення, проаналізувати роботу АТ «Укрзалізниця», починаючи з 2015 року. Зокрема, діяльність наглядової ради й правління державного підприємства за 2017-2021 роки.

Після опрацювання звернення міністри мають надати аналітичну інформацію для тимчасової слідчої комісії Верховної Ради.

Раніше стало відомо, що за поданням наглядової ради Кабінет Міністрів України достроково припинив повноваження голови правління АТ «Укрзалізниця» Володимира Жмака. Обов’язки голови правління компанії рішенням Уряду було покладено на члена правління товариства Івана Юрика.

Нагадаємо, в січні  депутати Верховної Ради проголосували за створення тимчасової слідчої комісії, яка має перевірити стан Укрзалізниці. В УЗ ж заявили, що компанія відкрита до співпраці з ТСК та сподівається на її ефективність.

На початку лютого на сайті Українського союзу промисловців та підприємців оприлюднено повідомлення щодо конфлікту наглядової ради та правління УЗ. У результаті якого заблоковано створення філії «УЗ Карго».

Після першого засідання наглядова рада АТ «Укрзалізниця» розглянула можливість відсторонення голови правління компанії Володимира Жмака. Перед цим члени ТСК  звернулися до прем’єр-міністра, міністра інфраструктури, наглядової ради УЗ щодо питання їхньої оцінки компетентності нинішнього правління компанії.

Зі свого боку голова правління Укрзалізниці Володимир Жмак у своєму Telegram відреагував на критику. Зокрема він заявив, що перше засідання тимчасової слідчої комісії з оцінки стану підприємства пройшло без представників правління УЗ, а результати роботи за 2020 рік комісія до уваги не взяла взагалі.

Наступне засідання комісії відбудеться 18 березня.

Читайте також