Саболевський: Укрзалізниця з 9 гривень витрат на приміські перевезення отримує лише 1 гривню доходу
Новини, Економіка, Перевезення

Саболевський: Укрзалізниця з 9 гривень витрат на приміські перевезення отримує лише 1 гривню доходу

Співвідношення доходу до витрат у приміських пасажирських перевезеннях Укрзалізниці на сьогодні становить 1 до 9. Про це повідомив директор зі стратегічного розвитку та інвестиційної політики АТ «Укрзалізниця» Антон Саболевський в інтерв’ю виданню Mintrans.

Він підкреслив, що місцева влада врешті-решт повинна зрозуміти, що вона відповідальна за ці перевезення й має підтримувати мобільність громадян.

«Рентабельність приміських сполучень мінус 900%. Ми в передмістя вкладаємо дев’ять гривень, а отримуємо одну. Приміський рух субсидується всюди. Без допомоги місцевої влади й без розуміння, що це потрібно їй, а не нам, ми далеко не заїдемо», — сказав Антон Саболевський.

Директор із стратегічного розвитку та інвестиційної політики компанії також навів приклад досвіду Німеччини у питанні приміських перевезень.

«Чотири райони в Баварії закуповують перевезення у Deutsche Bahn через єдиний transport authority. Місцева влада вирішує, який тип вагонів і якої місткості їм потрібен, і щорічно за них платить. Щось подібне має бути створено і в регіонах України», — резюмував Антон Саболевський.

Нагадаємо, що Укрзалізниця звернулася до парламентарів та уряду з пропозицією скасувати земельний податок.  В УЗ певні, що замість сплачувати до місцевих бюджетів 4 млрд грн податку щороку, залізниця мала б направляти ці кошти на  забезпечення пасажирських перевезень. Бо відповідно до закону «Про залізничний транспорт», який діє з 1996 року, з місцевого та державного бюджетів мають надходити компенсації за пасажирські перевезення. Натомість за 2018 рік УЗ має 12 млрд грн  збитків плюс капітальні вкладення в пасажирські перевезення понад 2 млрд грн.

 

Читайте також