Укрзалізниця запросила клієнтів обговорити новий договір 
Укрзалізниця, Новини

ТСК: запланований дохід Укрзалізниці від вантажоперевезень на 2021 рік штучно завищений на 18,6% 

У тимчасовій слідчій комісії Верховної Ради вважають, що запланований у фінплані Укрзалізниці на поточний рік дохід від вантажоперевезень завищений. Про це на сторінці у Facebook повідомила голова комісії Юлія Гришина.

«За попередньою оцінкою членів ТСК, дохід Укрзалізниці від вантажоперевезення на 2021 рік штучно завищений на 18,6% або на 13,4 млрд грн. Також штучно завищуються доходи від пасажирських перевезень на тлі їх падіння. Члени ТСК розцінюють фінансовий план Укрзалізниці на 2021 рік як фікцію, не реальну до виконання», – написала вона.

Також на засіданні ТСК було розглянуто провал підготовки до відомчих лікарень УЗ до приймання пацієнтів з Covid-19 та причини сходження потяга Київ – Запоріжжя. Зокрема, депутат повідомила, що причиною сходження вбачається службовий фактор:

«Мова про бригаду, яка налаштовувала колії після температурного перепаду і з якихось причин не повідомила про необхідність зниження швидкості на цій ділянці, а то і повної зупинки руху».

Так, ТСК вирішила провести детальне розслідування діяльності Наглядової ради та Правління Перевізника і за результатом розслідування винести відповідне рішення Президенту, прем’єр-міністру та міністру інфраструктури.

Нагадаємо, в січні депутати Верховної Ради проголосували за створення тимчасової слідчої комісії, яка має перевірити стан Укрзалізниці. На початку березня члени слідчої комісії звернулись до прем’єр-міністра, міністра інфраструктури, Наглядової ради УЗ щодо питання їхньої оцінки компетентності нинішнього правління компанії.

Як наслідок,  19 березня за поданням Наглядової ради Кабінет Міністрів України достроково припинив повноваження голови правління АТ «Укрзалізниця» Володимира Жмака. Обов’язки голови правління компанії рішенням Уряду було покладено на члена правління товариства Івана Юрика.

Читайте також