Укрзалізниця запросила клієнтів обговорити новий договір 
Укрзалізниця, Новини

Укрзалізниця планує отримати 72 млрд грн доходів від вантажоперевезень у 2021 році

В Укрзалізниці прогнозують ріст доходів від вантажоперевезень на 10% у 2021 році, а точніше 72 млрд грн. Про це повідомляє пресслужба Перевізника.

У компанії наголошують, що на обсязі доходів від вантажних перевезень у 2020 році позначився фактор великої частки в перевезеннях позакласових вантажів, тариф на перевезення яких значно менший за економічно обґрунтований.

Тому Укрзалізниця вже ініціювала в Міністерстві інфраструктури України перенесення позакласових вантажів у 1 клас.

«Ідеться про лібералізацію тарифоутворення у вантажних перевезеннях та необхідність позбуватися атавізмів, які існують з радянських часів, коли вантажі розбиваються на класи. Класифікатор визначає, який коефіцієнт додається до тарифу. Логіка такого поділу полягала в тому, що тариф на перевезення вантажів залежав від його вартості, що не є актуальним в умовах ринкової економіки», – ідеться в повідомленні.

Загалом у поточному ж році компанія планує перевезти 314 млн тонн вантажів, що майже на 3% більше від показника 2020 року. Позитивний прогноз в УЗ вбачають за підсумками четвертого кварталу 2020 року, коли перевезення перевищили показники аналогічних періодів 2018 та 2019 років.

Нагадаємо, згідно з фінпланом, АТ “Укрзалізниця” у 2021 році планує отримати 3,53 млрд грн чистого прибутку за скорочення виторгу на 3,2% – до 86,504 млрд грн. Проте головний фінансовий документ товариства й по нині не затверджений.

Читайте також