Кабмін оприлюднив звіт про хід і результати виконання програми діяльності Кабінету Міністрів України у 2019 році
Економіка, Новини

Уряд затвердив Національну економічну стратегію до 2030 року

Під час сьогоднішнього засідання уряд затвердив Національну економічну стратегію-2030. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

«Національна економічна стратегія-2030 — це комплексний документ, який має привести Україну до клубу розвинених та успішних держав. Стратегія розроблена із залученням експертів, науковців, чиновників, народних депутатів. Це стане вагомим внеском у розвиток успішної, заможної європейської України», — зазначив прем’єр-міністр.

До створення НЕС-2030 долучилися понад 500 учасників: представники понад 20 аналітичних центрів, понад 30 бізнес-асоціацій, 40 органів виконавчої влади, експертного середовища та громадянського суспільства, народні депутати.

Документ визначає стратегічні кроки для розвитку промисловості, агросектору, видобутку, інфраструктури, транспорту, енергетичного сектору, інформаційно-комунікаційних технологій, креативних індустрій та сфери послуг.

Зазначимо, що за умови реалізації транспортного напрямку економічної стратегії, за 10 років ВВП України може отримати додаткових 51,4 млрд дол. Тільки модернізація залізничного транспорту й інфраструктури та фінансове оздоровлення УЗ принесуть 19,5 та 3,3 млрд дол. США відповідно.

Нагадаємо, у серпні минулого року прем’єр-міністр України Денис Шмигаль обговорив із представниками великого українського бізнесу концепцію створення Національної економічної стратегії-2030. Її розробляли  близько 60 компаній і  30 аналітичних центрів, які об’єдналися в Центр економічного відновлення.

Читайте також