Рухомий склад, Новини

За 9 років обсяги реалізації вітчизняних вантажних вагонів скоротилися на 90%

Падіння обсягів реалізації вантажних вагонів вітчизняними підприємствами у 2020 році (відносно 2011 року) становить близько 90%. Про це повідомляє Мінекономіки з посиланням на дані вагонобудівників.

Міністерство отримало лист від підприємств вагонобудівної галузі щодо введення обмежень щодо строку експлуатації певних типів вагонів. Також у листі зазначається:

“У вагонобудівній галузі України за останні 9 років кількість працюючих підприємств скоротилася більше, ніж у 3,5 раза (з 18 од. у 2011 році до 5 підприємств у грудні 2020 року).  Відбулося рекордне скорочення кількості робочих місць у галузі – у 2,5 раза. Катастрофічно, у 53 рази, знизився експорт вантажних вагонів”.

У міністерстві зазначають, що вони розробили сучасну модель ринку вантажних залізничних вагонів України для прогнозування тенденцій ринку при введенні цих обмежень. Модель показує, що в результаті обмежень, дефіциту рухомого складу по піввагонах та зерновозах у 2021 році не буде. Натомість ці нововведення мають стимулювати попит на замовлення нових вагонів в українських вагоновиробників.

Загалом, у 2020 році в Україні виготовили 3 241 вантажний вагон, що на 70,1% менше, ніж у 2019 році.

Нагадаємо, напередодні нового року Міністерство інфраструктури виставило на обговорення новий варіант проєкту наказу “Про затвердження Порядку встановлення заборони експлуатації вантажних вагонів на залізничному транспорті”.

Попередній проєкт відповідного наказу МІУ оприлюднило у жовтні. Проте Державна регуляторна служба “завернула відповідний проєкт наказу Міністерства інфраструктури, адже, на думку ДРС, “проєкт наказу був розроблений без дотримання ключових принципів державної регуляторної політики: доцільності, адекватності, ефективності, збалансованості, прозорості та врахування громадської думки”.

Читайте також