Новини, Тарифи

Голова ТСК підтримала підвищення тарифів на вантажні перевезення

Голова Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань перевірки та оцінки стану акціонерного товариства «Українська залізниця» Юлія Гришина у своєму телеграм-каналі повідомила про те, чому важливе підвищення тарифів на вантажні перевезення Укрзалізницею, передає Rail.insider.

«Я вже писала, чому УЗ повинна підняти тарифи на вантажоперевезення. В Україні вони були в 1,4—1,6 раза менше, ніж в Росії, Білорусі, Казахстані. І в 4—9 разів — ніж у Польщі. При цьому вантажоперевезення — єдиний реально прибутковий напрям роботи УЗ, який перекриває збиток від пасажирських перевезень», — зазначила Юлія Гришина.

За її словами, у НАБУ раніше підраховували, що занижені тарифи за останні два роки завдали 17 млрд грн збитків Укрзалізниці. «Наша ТСК у свою чергу виявила, що за останні 5 років тарифи були занижені на 24%, у результаті чого залізниця втратила 100 млрд грн. При цьому вигравав від цього явно великий бізнес, тому я і кажу, що без деолігархізації в УЗ не обійтися!» — наголосила голова ТСК.

Як повідомлялося раніше, кошти від підвищення тарифів УЗ витратить на ремонт та електрифікацію колій.

Зміни до тарифів на вантажні перевезення набули чинності 17 серпня. Видання «Урядовий кур’єр» опублікувало наказ Міністерства інфраструктури України «Про внесення змін до Коефіцієнтів, що застосовуються до тарифів Збірника тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом у межах України та пов’язані з ними послуги», який 13 серпня 2021 року був зареєстрований у Міністерстві юстиції України.

Читайте також