Новини, Економіка

Мінфін: 100% імпортних операцій здійснюється через «єдине вікно»

На завершення І кварталу поточного року 99,7 % транзитних операцій та 100 % для імпорту здійснюються за допомогою «єдиного вікна» на митниці. Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів України. Зазначається, що сервіс «єдине вікно» запрацював 1 серпня 2016 року.

«За 4 роки здійснено низку перетворень: від змін у законодавстві – до впровадження технічних рішень для ефективного використання «єдиного вікна», зокрема, розробки та запуску державного інформаційного вебпорталу «Єдине вікно для міжнародної торгівлі», – зазначили в Мінфіні.

Мінфін: 100% імпортних операцій здійснюється через «єдине вікно»

Серед переваг застосування «єдиного вікна» на митниці Міністерство фінансів зазначає :

  • якісний контроль за виконанням підприємствами вимог законодавства;
  • оперативний обмін інформацією між митницею, підприємствами та державними органами;
  • протидія корупції – мінімізація offline-комунікації під час митних процедур;
  • спрощення ведення бізнесу в зовнішньоекономічній діяльності – можливість взаємодіяти з офісу або з дому.

«Запровадження «єдиного вікна» на митниці ініційовано Міністерством фінансів України у рамках комплексної реформи митниці. На сьогодні продовжується наполеглива робота над розширенням сфери застосування цього сервісу, удосконалення використання електронних документів, засвідчених кваліфікованим електронним підписом, та взаємодії між декларантами, митницею та контролюючими органами», – зазначив заступник міністра фінансів України Юрій Драганчук.

Мінфін: 100% імпортних операцій здійснюється через «єдине вікно»

У Мінфіні також зазначили, що вже підготували новий Порядок взаємодії між декларантами, митними та іншими державними органами з використанням механізму «єдиного вікна», який зараз погоджується із зацікавленими державними органами.

Читайте також