Економіка, Новини

Україна має вживати ефективних та адекватних заходів з метою захисту власного товаровиробника – Петрашко

Міністр розвитку економіки Ігор Петрашко заявив про необхідність введення обов’язкового нецінового критерію, як локалізація, в держзакупівлях. Про це повідомляється на сайті відомства.

Так, міністр зауважив, що на сьогодні державні установи та підприємства мають можливість під час здійснення закупівель застосовувати нецінові критерії для оцінки тендерних пропозицій, зокрема встановлювати такі критерії як: наявність власних виробничих потужностей, використання місцевих ресурсів,  екологічні  характеристики. Однак, наразі ці критерії є рекомендаційними.

“Треба працювати над тим, щоб нецінові критерії, які дозволяють отримувати українським виробникам перевагу, стали обов’язковими. При цьому не слід забувати про те, що Україна підписала Угоду про асоціацію з ЄС і отримала багато преференції.  Тому наша позиція має бути відповідальною і збалансованою. Але крок до компромісу є”, – заявив Ігор Петрашко. 

Він також наголосив, що в умовах пандемії підтримка національного виробника, так званий протекціонізм, у світі ще більше активізувалися. В таких умовах, Україна також має вживати ефективних та адекватних заходів з метою захисту власного національного товаровиробника.

“Якщо взяти країни “Великої двадцятки”, то кількість розслідувань з антидемпінгу на захист свого виробника зросла практично вдвічі.  Тобто, ми бачимо тенденцію, що країни починають активніше захищатися. Тому ми також рухаємось в цьому напрямку – кількість розслідувань, які ми зараз ведемо, також значно зросла”, – резюмував Міністр.

Нагадаємо,у серпні Верховна Рада 248 голосами «за» прийняла за основу проєкт Закону про внесення змін до Закону України “Про публічні закупівлі” щодо створення передумов для сталого розвитку та модернізації вітчизняної промисловості.

Водночас у Європейському Союзі попередили про негативні наслідки введення Україною локалізації під час держзакупівель у галузі машинобудування. Законопроєкт піддала критиці й віцепрем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.

Пізніше Президент Володимир Зеленський надіслав листа до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та голови Верховної Ради Дмитра Разумкова, де наголосив, що зміни у сфері публічних закупівель не повинні суперечити європейському законодавству.

 

Отримайте тестовий доступ до статистики та аналітики

 

Читайте також