Укрзалізниця, Новини

Укрзалізниця обговорила процес анбандлінгу з представниками посольств і торговельних представництв європейських країн

Укрзалізниця обговорила варіанти реформування компанії з низкою представників посольств і торговельних представництв європейських країн. Про це директор з комерційної роботи та логістики компанії Іраклі Езугбая розповів журналістам видання Інтерфакс.

За його словами, Укрзалізниця провела низку телефонних конференцій з представниками посольств і торговельно-економічних палат Франції, Великої Британії, Німеччини, Чехії та Італії. З європейськими партнерами говорили про реструктуризацію Перевізника на окремі напрямки діяльності: «УЗ Інфра» (оператор інфраструктури), «УЗ Карго» (вантажоперевезення), пасажирські перевезення, виробничий підрозділ.

«Досвід в Європі показує, що у кожній країні ЄС в процесі реформування були створені власний оператор залізничної інфраструктури, вантажний та пасажирський перевізники. Україні дуже стане в пригоді розуміння успішного досвіду роботи національних вантажних операторів у Словаччині, Польщі, Угорщині, Німеччині, Франції та інших. Укрзалізниці, яка за останні роки сильно втратила свою вантажну базу, потрібно нарощувати присутність на ринку», – відзначив Езугбая.

Окремо, за словами топменеджера, на зустрічах з європейськими партнерами були підкреслені транзитні можливості України в вантажоперевезеннях як сигнал для європейського бізнесу про розвиток взаємовигідного співробітництва.

«Україна потребує підтримки європейських партнерів, які вже пройшли складні етапи реформування державних транспортних компаній. Ми будемо спиратися на їхній досвід зі створення ефективних вантажних перевезень», – каже Іраклі Езугбая.

У найближчих планах – зустрічі з дипломатами Австрії, Угорщини та інших країн ЄС. На зустрічах також буде обговорюватися створення нової моделі управління компанією.

Нагадаємо, напередодні Езугбая заявив, що формування “УЗ Карго” планується завершити до липня 2021 року. Rail.insider уже публікував заплановану структуру вертикалі.

Читайте також