Укрзалізниця, Новини

ЗМІ: Шмигаль вимагає від слідчої комісії ВР перевірити наглядову раду УЗ

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль доручив Тимчасовій слідчій комісії ВР з розслідування ситуації в Укрзалізниці надати в одноденний термін інформацію щодо роботи компанії у 2015-2021 року. Про це йдеться у відповідному зверненні, повідомляє видання РБК- Україна.

«Прошу в одноденний термін розглянути з урахуванням резолюцій прем’єр-міністра України від 4.02.2021 №3982/1/1-21 і від 26.02.2021 №8110/1/1-21 в частині надання інформації про роботу підприємства, починаючи з 2015 року, у тому числі наглядової ради АТ “Укрзалізниця” та правління АТ “Укрзалізниця”за період 2017-2021 рік, та подати Кабінетові Міністрів проєкт відповіді Тимчасової слідчої комісії», — ідеться в документі.

Нагадаємо, у січні  депутати Верховної Ради проголосували за створення тимчасової слідчої комісії, яка має перевірити стан Укрзалізниці. В УЗ ж заявили, що компанія відкрита до співпраці з ТСК та сподівається на її ефективність.

На початку лютого на сайті Українського союзу промисловців та підприємців оприлюднено повідомлення щодо конфлікту наглядової ради та правління УЗ. У результаті якого заблоковано створення філії «УЗ Карго».

Після першого засідання наглядова рада АТ “Укрзалізниця” розглянула можливість відсторонення голови правління компанії Володимира Жмака. Перед цим члени ТСК  звернулися до прем’єр-міністра, міністра інфраструктури, наглядової ради УЗ щодо питання їхньої оцінки компетентності нинішнього правління компанії.

Зі свого боку голова правління Укрзалізниці Володимир Жмак у своєму Telegram відреагував на критику. Зокрема він заявив, що перше засідання тимчасової слідчої комісії з оцінки стану підприємства пройшло без представників правління УЗ, а результати роботи за 2020 рік комісія до уваги не взяла взагалі.

Наступне засідання комісії відбудеться 18 березня. На засіданні має бути присутній голова правління держкомпанії Володимир Жмак.

Читайте також